10-lecie Zakładu Aktywności Zawodowej

Jubileusz to okazja do wspomnień i podsumowań, dlatego cofnijmy się 10 lat wstecz do czasu kiedy narodził się pomysł utworzenia nowego zakładu. Zakładu, który będzie zatrudniać osoby z ograniczeniami zdrowotnymi , którym los nie oszczędził bólu i cierpienia ,a także często wykluczenia zawodowego.
W grudniu 2011 r powstaje Zakład Aktywności Zawodowej utworzony przez Powiat Radziejowski, by dać szansę niepełnosprawnym mieszkańcom naszego powiatu na podjęcie pracy i możliwość usamodzielnienia się.

Zakład Aktywności Zawodowej został zarejestrowany jako podmiot o charakterze gastronomiczno-hotelarskim, funkcjonuje tu całodobowo hotel, a dzięki czynnej restauracji istnieje możliwość pełnego wyżywienia dla gości hotelowych. Posiadamy piękną wyremontowaną w 2019 r salę restauracyjną, na której organizowane są wszelkiego rodzaju imprezy okolicznościowe. Do dyspozycji gości jest również altana wraz z grillem i plac zabaw dla dzieci. 

Przypomnijmy również, że działalność naszego zakładu współfinansowana jest ze środków PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRANYCH za pośrednictwem samorządu kujawsko-pomorskiego.

 

Naszą misją jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami orzeczonymi w stopniu znacznym i umiarkowanym oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Realizacja zadań w zakładzie uwarunkowana jest przede wszystkim możliwościami psychofizycznymi zatrudnionych osób. Z tego też powodu każdy traktowany jest indywidualnie.

To miejsce, w którym ich praca, ich wykształcenie i starania zostają zauważone, docenione. A nasi klienci postrzegają pracownika z niepełnosprawnością jako osobę odpowiedzialną, kompetentną, zaangażowaną, a przede wszystkim bardzo potrzebną na rynku pracy.