Lodołamacze

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 16 lat organizuje Edycje Kampanii Społecznej pod tytułem ,,Lodołamacze‘’. Ideą działalności jest popularyzowanie wrażliwości społecznej, a także zmniejszenie barier dzielących społeczeństwo. Ważnym aspektem na jaki należy zwrócić uwagę jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, troska o drugiego człowieka oraz szansa na samodzielne funkcjonowanie. Owe działania przyczyniają się do polepszenia życia wszystkich osób z niepełnosprawnościami.

Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie w tym roku wziął udział w XVI Edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze, w której zdobył II miejsce w etapie regionalnym obejmującym 4 województwa kujawsko-pomorskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie oraz pomorskie. Ogromnie cieszymy się z tego wyróżnienia, będzie to dla nas motywacja do dalszych działań, by dać szansę niepełnosprawnym mieszkańcom naszego powiatu na podjęcie pracy i pomóc w usamodzielnieniu się.

Uroczysta gala wręczenia nagrody odbyła się 10.09.2021r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Osobom reprezentującą nasz Zakład była dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Radziejowie, t.j. Pani Maria Dreszer.